دکوراسیون

نحوه کار دستگاه گلدوزی صنعتی

دستگاه گلدوزی صنعتی

دستگاه گلدوزی صنعتی

هنر گلدوزی از هنرهای قدیمی محسوب می شود در این هنر توسط نخ , سوزن , پارچه و کارگاه که پارچه روی آن به خوبی فیکس می شود  توسط گره و دوخت های مختلف از قبیل گره فرانسوی , دوخت زیگزاگ , دوخت دندان موشی , دوخت توپر و….می توان طرح ها و نقوش زیبا و منحصر به فرد از گل های طبیعت یا هر طرحی دیگر را را بر روی انواع متریال و وسایل از جمله کوسن ها , رومیزی , روتختی , پرده , لباس و…..به وجود آورد در گذشته این هنر توسط ابزارها و به صورت دستی شکل می گرفت اما امروزه این امر به دلیل تسریع در کار و تعداد بالای محصولات دستگاه گلدوزی صنعتی صورت میگیرد . ( صرف جهت مطالعه )

دستگاه گلدوزی صنعتی
اهمیت استفاده از دستگاه گلدوزی
چند نوع چرخ گلدوزی داریم ؟
قیمت دستگاه گلدوزی کامپیوتری و دستی
کاربرد دستگاه گلدوزی صنعتی چیست ؟
بهترین پارچه و نخ برای گلدوزی

طرح های جدید پادری رسید

اهمیت استفاده از دستگاه گلدوزی

در مراکز تولیدی کشور ما توجه به زیبایی و تزئین لباس بسیار مهم شمرده می شود , لباس های بلوچی , شمالی , ترکمنی , کردی و…. همه و همه به نحوی از گلدوزی بهره ای برده اند  مانند گلدوزی های زینتی , قیطان دوزی , پولک دوزی و…از دیگر موارد اهمیت هنر گلدوزی و استفاده از دستگاه گلدوزی صنعتی در تولیدات کالای خواب ملحفه , روکوسنی , روبالشی , لحاف , رومیزی , کناره های پرده , کفش , کیف , کلاه و بسیاری موارد دیگر می باشد .

چند نوع چرخ گلدوزی داریم ؟

چرخ ها گلدوزی دستی

اکثر چرخ خیاطی های امروزی قابلیت انجام امور گلدوزی را دارا می باشند  در این نوع به کمک سوزن مخصوص و صفحه همراه چرخ خیاطی گلدوزی های تک رنگ را بر روی پارچه ایجاد نمود اما  این نوع گلدوزی کمی دشوار و زمان بر است .

چرخ گلدوزی های کامپیوتری

این نوع دستگاه گلدوزی صنعتی در مراکزی وسیع تر مانند کارگاه ها و کارخانه های صنعتی تولید پوشاک و لباس صورت میگیرد این نوع می توانند توسط برنامه های کامپیوتری برنامه گلدوزی را روی پارچه اجرا نمایند تعداد شمارش چرخ گلدوزی ها کله است یعنی چرخ خیاطی 7 کله می تواند روی هفت مدل پارچه مختلف عمل گلدوزی انجام دهد .

قیمت دستگاه گلدوزی کامپیوتری و دستی

خب به طور معمول دستگاه گلدوزی کامیوتری نسبت به نوع دستی این محصول از قیمت بالاتری برخوردار است  نوع کامپیوتری نیز با توجه به شرکت و برند تولید کننده , کیفیت آن , تک کله یا چند کله بودن  , همچنین کشور تولید کننده  زیرا این دستگاه ها از کشورهای چین , کره و…تولید می شوند بنابراین قیمت های متفاوتی نیز دارند .

مصارف دستگاه گلدوزی صنعتی چیست ؟

  • ایجاد طرح های مختلف بر روی پارچه مورد نظر
  • حک آرم و لوگو بر روی پارچه مورد نظر
  • استحکام بخشیدن به متریال مورد نظر

بهترین پارچه و نخ برای گلدوزی

انواع نخ برای گلدوزی شامل , نخ پنبه ای , نخ چند رنگ , نخ گلدوزی متالیک و نخ ابریشم می باشد همچنین در گلدوزی از پارچه های کتان , تور , شانتون , لینن , متقال و نخ پنبه نیز استفاده می شود .

قیمت سرویس روتختی کودک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.