سرویس روتختی و خواب

پارچه زربافت چیست ؟

پارچه زربافت

پارچه زربافت چیست  ؟

از انواع پارچه ها و منسوجات که اکثرا مورد استفاده در تزئینات منزل بوده و گاهی نیز برای تهیه لباس استفاده می شود پارچه زربافت یا زربفت می باشد در این نوع عکس پارچه های سوزن دوزی طرح مورد نظر در خود پارچه بافته شده است پارچه های زربافت از پارچه های اصیل و هنر دست طراحان ایرانی بوده که قدمتی دیرینه دارد در گذشته از این منسوجات برای دوخت لباس های تزئینی برای پادشاهان , درباریان و بزرگان استفاده می شد با این حال امروزه بیشتر جنبه تزئینی دارد همچنین قبلا برای ساخت آن از الیاف ابریشمی استفاده می شد اما امروزه اکثرا این پارچه ها از الیاف پشمی , پنبه ای و یا مصنوعی ساخته می شوند که قیمت مناسب تری دارند .

فروش انواع پرده چاپی ارزان

پارچه زربافت

نحوه تولید زربافت چگونه است ؟

پارچه های زربافت در چند نوع تولید می شوند ؟

از منسوجات زربافت چه استفاده هایی می شود ؟

قیمت خرید پارچه زربافت چقدر است ؟

نحوه تولید زربافت چگونه است ؟

منسوجات زربافت به دو روش که اولین آن توسط دستگاه های سنتی است  این دستگاه ها از چوب و الوار ساخته شده و پارچه ها از طریق آن تولید می شود پارچه های تولید شده توسط این روش با کیفیت تر و مرغوب تر هستند روش دوم استفاده از دستگاه ژاگارد است استفاده از این دستگاه باعث سرعت و سهولت در کار همچنین صرفه جویی در هزینه شده است .

پارچه های زربافت در چند نوع تولید می شوند ؟

پارچه های زربافت در انواع مختلف  تولید می شوند ما به 3 نوع آن اشاره می کنیم .

پارچه های زربافت ابریشمی

یکی از قدیمی ترین و اصیل ترین پارچه زربافت نوع ابریشمی این محصول است که ویژگی های پارچه های ابریشمی را دارا می باشد یعنی دارای سطوحی صاف و براق , برخوردار از نرمی و در عین حال دارای کیفیت و قابلیت ارتجاعی دارند .

پارچه های زربافت پنبه ای

نحوه تولید زربافت پنبه ای ساده تر نوع ابریشمی است همچنین طرح به کاررفته نیز از نقوش ساده تری برخوردار هستند تولید کنندگان از این نوع برای ساخت لباس های کژوال استفاده می کنند .

پارچه های زربافت مصنوعی

این نوع حاوی پلی استر یا سایر مواد مصنوعی است زربافت مصنوعی یک از ارزان قیمت ترین پارچه زربافت می باشد اما کیفیت و راحتی زربافت ابریشمی و پنبه ای را نیز ندارد .

از پارچه های زربافت چه استفاده هایی می شود ؟

در گذشته اکثرا از پارچه زربافت برای تهیه لباس های پادشاهان و بزرگان استفاده می شد اما امروزه این پارچه اکثرا جنبه تزئینی دارند و برای زیباسازی دکوراسیون منزلبه کارمی روند .

دوخت و تهیه پرده

یکی از کاربردهای منسوجات زربافت به دلیل برخورداری از زیبایی , طرح و نقوش مختلف دوخت پرده برای پذیرایی می باشد که بیشتر در این امر از پرده های ابریشمی سنگین زربافت استفاده می شود . بهترین پرده های چاپی جنس با کیفت در فروشگاه لایکتیک موجود میباشد . میتوانید با چند کلیک خیلی ساده خرید خود را انجام دهید

دوخت روکش و کاور مبلمان

حتما تا به حال مبلمان هایی را مشاهده کرده اید که در اکثر سطوح آن از طرح و نقش زربافت استفاده شده باشد از دیگر استفاده های این پارچه برای تهیه روکش صندلی های تزئینی و زیبا با نقوش مختلف می باشد .

دوخت بالش و کوسن

به دلیل اینکه این پارچه ها برخوردار از کیفیت بالا بوده همچنین جنس خاص و براقی دارند استفاده از زربافت در دوخت روکش بالش و کوسن نیز بسیار رایج می باشد اگر به دنبال تنوع و زیبایی بخشیدن به مبلمان و کالای خواب خود هستید از کوسن ها و بالش های دوخته با پارچه زربافت استفاده کنید .

قیمت خرید پارچه زربافت چقدر است ؟

منسوجات زربافت یکی از محبوب ترین پارچه ها در کشور ما ایران می باشد که برای تزئینات منزل و برای مصارف مختلف مورد استفاده قرار میگیرد قیمت خرید این پارچه ها به کیفیت و میزان درصد الیاف طبیعی تشکیل دهنده آن بستگی دارد این نوع پارچه ها را می توان از طریق سایت های فروش یا مراجعه به بازارهای شهرها خریداری نمود

پارچه دبیت چیست ؟

موفق و پیروز باشید

فروشگاه اینترنتی لایکتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *