پارچه ها

پارچه دبیت چیست ؟

پارچه دبیت

پارچه دبیت چیست  ؟

پارچه لایه ای نرم بوده که از مجموعه ای از نخ ها , الیاف طبیعی , مصنوعی و یا ترکیبی تشکیل شده است نوع نخ ها یا الیاف همچنین نحوه ساختار و قرار گرفتن آنها در کنار یکدیگر باعث شکل گرفتن ساختمان پارچه و میزان کیفیت آن شده است پارچه ها از لحاظ نوع و مواد به کاررفته درآنها در انواع گوناگون پنبه ای , پشمی , ابریشمی و…..قرار دارد نوعی از پارچه های کلفت , محکم و با کیفیت که تا حدودی ضخیم نیز می باشد پارچه دبیت است این پارچه کاربردهای مختلفی دارد که بیشتر مصرف آنها مختص به تهیه و دوخت شلوارهای بختیاری , رویه لحاف و آستر لباس می باشد .

درباره پارچه گاواردین بیشتر بدانید

پارچه دبیت

همراه آکادمی  فروشگاه روتختی لایکتیک باشید با  :

معنی دبیت چیست ؟

پارچه دبیت چه کاربردهایی دارد ؟

چرا پارچه های دبیت محبوب هستند ؟

الگو شلوار دبیت

پارچه های دبیت چه قیمت هستند ؟

گالری پرده چاپی های لایکتیک

معنی دبیت چیست ؟

دبیت نوعی یارچه پنبه ای که اکثرا برای آستر لباس , رویه لحاف و تشک استفاده می شود دبیت حاج علی اکبری نیز نوعی دبیت که حاج علی اکبر به کارخانه های دبیت بافی سفارش می داد و در تجارت آن نقش موثری داشت .

پارچه دبیت چه کاربردهایی دارد ؟

استفاده برای رویه لحاف

یکی از استفاده های پارچه دبیت دوخت رویه لحاف می باشد از این پارچه با کیفیت به دلیل مقاومت و استحکام بالا برای تهیه و دوخت رویه لحاف مورد استفاده قرار می گیرد اگر به دنبال پوششی با کیفیت و طول عمر بالا برای لحاف خود هستید استفاده از پارچه های دبیت انتخاب مناسبی می باشد . بهترین های سرویس روتختی چاپی را از لایکتیک خریداری کنید

استفاده برای شلوار های بختیاری

همه ما لباس هاس بختیاری را از طریق تلویزیون و یا شاید برخی از ما به طور مستقیم آنها را مشاهده کرده باشیم به خصوص شلوار هایی که مردان بختیار در رنگ های قهوه ای و مشکی  می پوشند را دیده ایم این شلوارها از پارچه های دبیت که نوع علی اکبری آن از همه مرغوب تر است تهیه شده است .

استفاده برای آستر لباس

 برخی لباس ها به علت نوع خاص خود به پارچه نیازمند هستند برای پارچه های بدن نما از آستر استفاده می شود همچنین برای زیباتر شدن برخی پالتوها و مانتوها از آستر استفاده می شود از دیگر استفاده های پارچه دبیت مختص به دوخت آستر لباس می باشد .

چرا پارچه های دبیت محبوب هستند ؟

  • برخورداری از استحکام و نسبتا ضخیم بودن
  • مقاوم و با دوام هستند .
  • دارای ثبات رنگی و عدم رنگدهی
  • پارچه هایی مرغوب و در حین حال بسیار نرم

الگوی شلوار دبیت

برای شلوار دوخته شده با پارچه دبیت دست کم نیاز 2متر و نیم پارچه مشکی مرغوب دبیت می باشد دوخت این شلوار کار خیلی سختی نیست به طور معمول کمر شلوار را به سه کش می دوزند اما طور دیگر نیز دوخته می شود که به آن کمرچین گفته می شود در این نوع نیازی به کش نیست و خیاط کمر شلوار را طوری می دوزد که به جای کشی بودن از چفت برای باز و بسته شدن آن استفاده می شود.

پارچه های دبیت چه قیمت هستند؟

برخی از پارچه های دبیت تولیدات داخلی بوده و در کارخانجات اصفهان تولید و عرضه می شوند برخی دیگر نیز از کشور هند به صورت وارداتی وارد بازرارهای ایران می شود که پارچه های وارداتی اگر با واسطه های پارچه به فروش برسند با قیمت گرانتری برای مشتری تمام خواهد شد در صورتی که به طور مستقیم و بدون واسطه آن را تهیه کنید بدون شک با قیمت کمتری برای شما تمام خواهد شد برای حذف واسطه ها می توانید از تامین کننده ها این پارچه آنها را خریداری نمایید .

بهترین طرح های موجود روتختی پسرانه

موفق و پیروز باشید

فروشگاه اینترنت لایکتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *