دکوراسیون, سرویس روتختی و خواب

چین سوزنی چیست ؟

چین سوزنی پارچه

چین سوزنی چیست ؟

چین و ریزش پارچه یکی از عوامل مؤثر در زیباسازی لباس می باشد عوامل تأثیر گذار در چین شامل جنس متریال و پارچه , حرکت فیگور , جاذبه زمین و خم شدن مفاصل می باشد  نوع چین و پیلی در لباس انواع مختلفی دارد که شامل پیلی یک طرفه , پیلی دوطرفه , پیلی دوقلو دوبل و , چین شصتی و چین پلیسه ای می باشد که هر کدام نوع دوختی متفاوت را طلبیده همچنین از لحاظ ظاهر نیز با یکدیگر فرق دارند در ادامه به انواع چین روی پارچه , پایه چین سوزنی , آموزش چین سوزنی و پارچه مورد نیاز در آن می پردازیم . ( صرفا جهت مطالعه )

چین سوزنی پارچه
انواع چین روی پارچه
پایه چین سوزنی
پارچه چین سوزنی

طرح های جدید سرویس روتختی

انواع چین روی پارچه

چین سوزنی

از ساده ترین و آسانترین چین ها در لباس چین سوزنی می باشد این نوع چین های زیر و پشت سرهم است برای ایجاد چین های سوزنی در پارچه باید مقدار پارچه انتخابی برای کار مورد نظر را 2 الی 2 برابر و نیم در نظر گرفت یک قسمت از پارچه را با کوک های ریز دوخته همچنین با کشش شل شروع به دوختن با چرخ کرد  نخ زیر آن را کشیده و چین های آن را مرتب نمود.

چین پلیسه

چین و چروک های منظم در سطح پارچه چین پلیسه ای نام دارد به طور معمول عمق این چین ها حدودا یک تا 5 سانت بوده و می تواند یک طرفه یا دو طرفه باشد .

پیلی تک طرفه

از این نوع معمولا در پایین تنه دامن ها استفاده می شود مقدار پارچه را دو برابر عمق پیلی در نظر گرفت مثلا اگر عمق هر پیلی 5 سانت باشد باید که 10 سانت پارچه بیشتری در نظر گرفت .

پیلی دو طرفه

پیلی دو طرفه که با عنوان چین دوقلو نیز شناخته می شود مانند نوع یکطرفه برای دامن به طور معمول استفاده می شود این نوع عکس یک طرفه بوده و برای اندازه زدن می بایستی که 4 برابر عمق پیلی پارچه اضافه نمود مثلا در پیلی با عمق 4 سانتی متر به 16 سانتی متر پارچه بیشتر نیاز است .

پیلی دوبل

پیلی دوبل به این نحو ایجاد می شود هنگامی که دو تا پیلی دو طرفه را در داخل یکدیگر بدوزید بدین ترتیب که پیلی داخلی بزرگتری دوخته می شود در این نوع در مقابل هر نوع پیلی 40 سانت پارچه بیشتری را در نظر گرفت .

پایه چین سوزنی

پایه چین سوزنی برای حالت چین دادن به پارچه مورد نظر توسط چرخ خیاطی استفاده می شود برای ایجاد چین های ریز در ابتدا پارچه را با چرخ خیاطی و بخیه درشت دوخته و بعد نخ را می کشیم این کار نیاز به دقت دارد تا چین هایی ریز و یکدست ایجاد نمود پایه چین سوزنی در بیشتر چرخ خیاطی ها به جزء چرخ های قدیمی و کله سیاه قابل نصب و استفاده می باشد .

پارچه  چین سوزنی

برای مبتدیان و افراد تازه کار که قصد دارند چین سوزنی را روی پارچه اجرا نمایند یا برای دیگر کار های آموزش خیاطی استفاده می کنند از پارچه هایی با دوخت آسان و ارزان , عدم لیز خوردن هنگام دوخت را دارند مانند پارچه های پنبه ای , کتان و ترکیب پنبه و کتان را انتخاب نمایند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *