دکوراسیون, سرویس روتختی و خواب

دوخت چین دور روتختی

چین دور روتختی

دوخت چین دور روتختی

تنوع در طرح و رنگ کالای خواب باعث زیبایی هر چه بیشتر این محصول شده است طرح های فانتزی , سه بعدی ,  ,سنتی , اسپرت و…..همه و همه باعث شده است تا انتخاب کمی دشوار باشد اما نباید نگران بود زیرا شما با هر سلیقه و دوستدار هر سبک چیدمانی که باشید می توانید محصولی مطابق با سلیقه و مورد نظر خود را تهیه نمایید اما گاهی نیز خانم های خانه دار ترجیه می دهد برای صرف هزینه کمتر با در نظر گرفتن متریالی با کیفیت و زیبا خود به دوختن کالای خواب بپردازند به خصوص اگر اینکه نوع روتختی یا روکش بالش دارای طرح باشد چین دور روتختی به تخت خواب و کالای خواب جلوه زیبایی می دهد  همچنین اتاق را مرتب و زیباتر نشان می دهد در ادامه به نحوه دوخت چین دور روتختی می پردازیم . همراه فروشگاه اینترنتی لایکتیک باشید با طرح های جدید سرویس روتختی 

لیست قیمت سرویس روتختی

روتختی پسرانه

نحوه دوخت چین دور روتختی

برای دوخت چین دور روتختی می توان پارچه را به چندین حالت چین دار نمود روش اول استفاده از کش است که چین هایی ریز را به وجود می آورد در روش دیگر می توان پارچه را به شکل پلیسه چین داده و با چسب پارچه به پارچه تشک اتصال داد .در ادامه نحوه چین دار کردن روتختی کودک برای دوخت چین دور با طول 36 سانتی متر به شکل پلیسه راتوضیح می دهیم .

مرحله اول

در ابتدای آموزش دوخت چین دور روتختی , باید گفت که می توان چین های زیاد و یا چند چین ساده ایجاد نمود برای دوخت از 4 مستطیل که دو به دو با یکدیگر مساوی هستند استفاده نمود دو مستطیل برای قسمت های جلویی و دو مستطیل دیگر برای کنار تخت .

مرحله دوم

حال نوبت تا زدن سه طرف مسطیل به حدود یک سانتی متر می باشد که توسط اتو باید حرارت داده شود تا خوب خط تا بخورد این سه قسمت را به کمک چرخ خیاطی حدود یک سانت بدوزید .

مرحله سوم

پس از دوخت چند بند بلند را آماده نمایید این بندها در بالای کار شما قرار میگیرند به همین منظور از پارچه مورد نظر به تعداد 4 عدد نوار به عرض یا پهنای 15 سانتی متری برش بزنید , طول نوار های کناری تخت 1 مترو 52 سانتی متر و طول نوارهای تخت جلویی 2 مترو 54 سانتی متر باشد .به همین منظور باید چندین نوار آماده را بدوزید تا به این ابعاد برسد .

مرحه چهارم

در ادامه نوارها را از وسط تازده و از قسمت پشتی پارچه لبه های باز را دوخته و نوار را برگردانید بدین ترتیب شما باید نوارهایی با عرض و پهنای 7.5 سانتی متر داشته باشید .

مرحله پنجم

حال باید لبه بالای پارچه های مستطیلی شکل را که قبلا آماده نمودید را کمی بیشتر از پهنای نوارهای آماده شده در سمت پشت پارچه قرار داده و توسط چرخ لبه را دوخت , این عمل لیفه دوزی است نوارهای آماده که به شکل بندی بلند است از درون این لیفه ها عبور داده سپس یک طرف را نگهداشته و یک ظرف را بکشید تا چین ها ایجاد شوند.

مرحله ششم

در ادامه یک طرف لیفه را توسط پارچه ای مناسب دوخته و محکم نمایید حال کمی ولکرو (چسبک , بست قلاب ) تا مقداری که بتوان دور میله تخت تا زد برش و بخش حلقه دار ( چسبناک ) آن را بر روی یک قسمت از لیفه تخت بدوزید همین امر را بالیفه کنار تخت انجام داد و به دور میله تخت کودک متصل نمود .

مرحله هفتم

در انتها نوارهای قسمت جلویی تخت را به همان صورت چین دار آماده نمایید همچنین برای چین های منظم و زیباتر می توان سمت نوارهای جلویی تخت را به دو بخش برش زد , با توجه به ابعاد دور لبه تخت چسبک برش بزنید و آن رابرای آماده نمودن چین تخت آماده نمایید و پس از آماده نمودن چسبک نوار چین دار را به لبه زیرین تخت وصل کنید تمام چین ها را در اطراف دوخت تخت پخش نموده می توانید برای زیبایی بیشتر پاپیون درست کرده و به چین دور بدوزید .

طرح های جدید پرده های چاپی لایکتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *